Достапни линкови

Русија и продава ракети на Сирија


Официјална Москва денеска соопшти дека има намера да го исполни договорот за снабдување на Сирија со суперсонични ракети и покрај тоа што Израел се противи на зделката. Министерот за одбрана Анатолиј Сердјуков прецизира дека договорот веќе бил во фаза на спроведување. Овој договор е склучен пред четири години и досега беше одложуван.
XS
SM
MD
LG