Достапни линкови

САД подготвени да и помогнат на БиХ


Американскиот државен потсекретар Џејмс Стеинберг со членовите на Претседателството на БиХ
Американскиот државен потсекретар Џејмс Стеинберг по синоќешната средба во Сараево со членовите на Претседателството на БиХ изјави дека Вашингтон е подготвен да помогне во обезбедувањето продуктивна и демократска иднина за граѓаните на Босна и Херцеговина. Тој исто така изразил загриженост поради неконституирањето на органите на централните власти, што според него, претставува пречка за напредокот на земјата.
XS
SM
MD
LG