Достапни линкови

Петтмина загинати во протестите во Јемен


Бројот на загинатите во вчерашните протести во Јемен, според последните информации, се покачил на пет откако уште двајца антивладини демонстранти им подлегнале на прострелните рани. Десетици илјади луѓе вчера маршираа во Јемен, Тунис, Ирак, Бахреин и Јордан барајќи политички реформи во нивните земји.
XS
SM
MD
LG