Достапни линкови

Иран подготвува атомска бомба?


I
Меѓународната агенција за атомска енергија соопшти дека добила нови информации за тоа дека Иран се обидува да развие нуклеарно оружје. Во доверливиот извештај се додава дека Иран продолжува да не соработува со Меѓународната агенција за атомска енергија. Иранскиот амбасадор во Виена Али Асгар Солтаниех наводите за воениот аспект на иранската нуклеарна програма ги оцени за целосно фабрикувани.
XS
SM
MD
LG