Достапни линкови

На Вељановски и денеска не му успеа координативната средба


Трајко Вељановски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за понеделник ја одложи координативната средба бидејќи опозицијата не го прекина бојкотот и денеска.
На дневен ред беа текстот на одлуката за основање парламентарна комисија за утврдување на состојбата со избирачкиот список, измени и дополнувања на Изборниот законик прашања кои директно се однесуваат на барањата на опозицијата.
Во понеделник мора да дојдат, изјави Вељановски, а доколку тоа не се случи владејачкото мнозинство ќе било приморано да ја продолжи работата без опозицијата.
XS
SM
MD
LG