Достапни линкови

Стајнберг бара дијалог меѓу власта и опозицијата во Албанија


Тирана - Парламент
Американскиот државен подсекретар Џејмс Стајнберг на денешната средба со албанскиот претседател Бамир Топи искажал голема загриженост и упатил апел за итно воспоставување политички дијалог меѓу власта и опозицијата
Стајнберг ја пренел и подршката на САД за претседателот Топи во неговите напори за воспоставување дијалог, како и пораката да се подготви земјата што е можно подобро за престојните локални избори.
Тој се сретна и со албанскиот премиер Сали Бериша,а треба да се сретне и со лидерот на опозициските социјалисти Еди Рама.
XS
SM
MD
LG