Достапни линкови

Красниќи го оспорува исборот на Пацоли за претседател на Косово


Беџет Пацоли
Претседателот на Собранието на Косово, Јакуп Красниќи, оцени дека новиот претседател на Косово, Беџет Пацоли бил избран под притисок на премиерот Хашим Тачи и соопшти дека ќе бара толкување од уставниот суд. Красниќи, синоќа во една телевизиска емисија изјави дека Тачи ги натерал пратениците од Демократската Партија на Косово да гласаат за Пацоли со закана дека во спротивно ќе ги симне од пратеничката листа.
XS
SM
MD
LG