Достапни линкови

Швајцарија со мерки против Гадафи


Моамер ел Гадафи
Швајцарија одлучи да ги блокира сите добра кои во земјата може да ги има либискиот претседател Моамер Гадафи и луѓето од неговото опкружување, соопштуваат од тамошната влада. Одлукта е донесена за да се избегнат евентуалните малаверзации со либиските добра кои можат да бидат во Швајцарија. Донесената одлука стапува веднаш на сила и ќе трае три години.
XS
SM
MD
LG