Достапни линкови

„Амнести интернешнл“-Србија да ги казни виновниците за убиствата во Косово


Меѓународната организација за заштита на човековите права „Амнести интернешнл“ бара Србија да ги казни одговорните за убиствата на илјадници косовски Албанци за време на војната. „Амнести интернешнл“ ги повика српските власти да ги удвојат напорите за да може сите кои учествувале во убиствата на косовските Албанци да се соочат со лицето на правдата.
XS
SM
MD
LG