Достапни линкови

Укината вонредната сосотојба во Алжир после 19 години


Во Алжир е укината одредбата за вонредната состојба која беше на сила цели 19 години, објавено е во службениот весник на Алжир. Претседателот на Републиката издал декрет со кој се укинува декретот од 1993-та година за воведување вонредна состојба во земјата. Декретот е усвоен на владина седница во вторникот, но по излегувањето во Службен весник стапува на сила
XS
SM
MD
LG