Достапни линкови

Напад во Пакистан, загинале 4 луѓе


Заплена цистерна со нафта
Најмалку четворица луѓе загинале во напад во северозападниот дел на
Пакистан, кога милитантите нападнале танкери за дотур на гориво за потребите на НАТО. Нападот се случил во близина на Пешевар, а при нападот биле запалени најмалку 11 танкери. Убиените биле возачи на цистерните или помагале при дотурот на гориво.
XS
SM
MD
LG