Достапни линкови

Нов Зеланд-мали шансите за спас на преживеаните


Потрага по преживени по земјотресот во Нов Зеланд
Властите во Нов Зеланд потврдија дека се помали се шансите спасувачите да пронајдат преживеани од катастрофалниот земјотрес што го погоди градот Крајстчерч. Во земјотресот со јачина од 6,3 степени според Рихтер, кој се случи во вторникот, загинаа 113 луѓе. Повеќе од 200 луѓе се уште се водат за исчезнати по земјотресот, меѓу кои и многу студенти од Јапонија, Кина и другите азиски земји кои студирале во Крајстчерч.
XS
SM
MD
LG