Достапни линкови

Тројца милитанти убиени при напад во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека најмалку тројца милитанти биле убиени денеска при американски ракетен напад во талибанскиот бунтовнички регион. Нападот се случил во покраината Вазиристан која се граничи со Авганистан и која се смета за засолниште на милитантите кои имаат врски со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG