Достапни линкови

Ирачките власти ќе ги бојкотираат анти-владините протести


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики
Ирачкиот преmиер Нури Ал Малики денеска ги предупреди граѓаните дека ќе бидат бојкотирани утрешните анти-владини протести, бидејќи биле организирани од приврзаниците на Садам Хусеин и Ал Каеда.
Асошиејтед прес објави дека религиозни личности, меѓу кои и свештеникот Муктада Ал Садр и лидерот на шиитската заедници изразиле загриженост за планираните протести.
XS
SM
MD
LG