Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак-8 загинати


Ирачката полиција соопшти дека во напад на бомбаш самоубиец денеска загинале најмалку 8 луѓе, меѓу кои и полицајци во градот Рамади. Напаѓачот го активирал експлозивот во центар на културата, каде се одбележувало раѓањето на пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG