Достапни линкови

Триесет македонски државјани чекаат евакуација од Либија


Евакуација на турски државјани од Либија

Триесет македонски граѓани се уште чекаат да бидат евакуирани од либискиот град Бенгази. Потпаролот на министерството за надворешни работи Борче Стамов изјави дека поради неповолните временски прилики на пристаништето не пристигнал турскиот брод со кој треба да патуваат македонските државјани.
XS
SM
MD
LG