Достапни линкови

Лидерот на српската опозиција бара оставка на премиерот


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ
Лидерот на Српската прогресивна партија Томислав Николиќ на денешната седница во Парламентот го повика премиерот Мирко Цветковиќ да поднесе оставка за да бидат распишани предвремени избори. На седницата се расправа за извештајот на Дик Марти за трговијата со човекови органи и работата на државните претпријатија.
XS
SM
MD
LG