Достапни линкови

Американскиот државен потсекретар во посета на Тирана


Џејмс Стаинберг при посетата на Црна Гора
Американскиот државен потсекретар Џејмс Стеинберг денеска е во посета на Тирана. Тој е придружуван од заменик-помошникот државен секретар Томас Кантримен. Се очекува тие на средбите со албанските власти да го назначат значењето на локалните избори за надминување на политичката криза во земјата, како и улогата на обвинителството за истрагата на настаните од 21 јануари.
XS
SM
MD
LG