Достапни линкови

Немири во либискиот град Мисрата


Протестите на анти-владините демонстранти во Либија
Безбедносните сили лојални на либискиот лидер Моамер Гадафи денеска ги нападнале анти-владините милиции кои го контролираат градот Мисрата, кој е 200 километри одалечен од Триполи. Според извештаите немирите се случиле во близина на аеродромот, но анти-владините милиции и натаму го контролираат центарот на градот. Милицијата против режимот на Гадафи денеска презела контрола и во градот Зуара. Според други извештаи трупите лојални на Гадафи ги нападнале демонстрантите во Завија.
XS
SM
MD
LG