Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно со снег


Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од снег, особено попладне. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура се движи од минус четири до нула, а дневната од нула до четири степени. Во Скопје, слично време со температура од минус два, до два степени.
XS
SM
MD
LG