Достапни линкови

Уапсени двајца осомничени за тероризам во Германија


Бомбашки напад во Авганистан
Германските обвинители соопштија дека властите уапсиле две лица кои се осомничени дека се припадници на Исламското движење на Узбекистан, терористичка група кој има врски со Ал Каеда. Едниот е осомничен дека и се придружил на групата во септември 2009 година и дека извршувал напади се додека не се вратил во Германија во септември 2010 година. Другиот е осомничен дека вршел трансфери на пари за помош на групата за извршување на напади на странските сили во Авганистан.
XS
SM
MD
LG