Достапни линкови

Косово подготвено за дијалог со Србија


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Косовскиот премиер Хашим Тачи на првата седница на новата влада изјави дека земјата е подготвена за дијалог со Србија за технички прашања, но да не се разговара за статусот и територијалната целовитост на Косово. Според Тачи ако претходната влада била позната како влада на независноста, новата сигурно ќе биде влада на евроинтеграцијата.
XS
SM
MD
LG