Достапни линкови

Груевски-одговорот на СДСМ е несериозен и неодговорен


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски по неговиот повик за брзо распишување на предвремени избори изјави денеска дека одговорот на СДСМ бил несериозен и неодговорен, затоа што со нивните постапки ја довеле земјата во неприлична ситуација.
Според Груевски опозицијата блефирала и маипулирала, бидејќи има страв од распишување на предвремени избори и затоа го напушти и Собранието.
XS
SM
MD
LG