Достапни линкови

Марш во Индија против цените на храната и невработеноста


Илјадници луѓе денеска во главниот град на Индија се придружија на маршот организиран од трговските здруженија, кои протестираат против зголемувањето на цените на храната и невработеноста во земјата.
Според индискиот новински сервис демонстрантите марширале до плоштадот во центарот на градот.
Полицијата соопшти дека повеќе од 20 илјади полицајци биле распоредени за да ја контролираат толпата.
XS
SM
MD
LG