Достапни линкови

Вељаноски не се откажува од повиците за дијалог


Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски
Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски по координативната средба на која повторно не дојде опозицијата изјави денеска дека и натаму ќе повикува на дијалог и разрешување на спорните прашања за кои најдобро е да се расправа во законодавниот дом.
Вељаноски најави дека на координативната средба во петок ќе стане збор за три прашања, кои се дел од барањата на опозицијата.
XS
SM
MD
LG