Достапни линкови

На протестите во Јемен-најмалку еден загинат


Немирите на протестите во Јемен
Приврзаниците на властите и полицијата во Јемен застрелале и убиле најмалку еден демонстрант за време на протестите во главниот град. Демонстрантите бараат да се стави крај на 32 годишниот режим на Претседателот Али Абдула Салех и се жалат на корупцијата и сиромаштијата во земјата.
Според соопштенијата на болниците за време на вчерашниот напад на еден камп на демонстрантите во близина на универзитетот во Сана биле повредени 11 луѓе.
XS
SM
MD
LG