Достапни линкови

Застрелан турски работник во Либија


Анти-владините протести во Либија
Еден турски работник бил застрелан од непознат напаѓач во близина на либискиот главен град Триполи, соопштија турските медиуми. Турскиот министер за надворешни работи Ахмед Давутоглу ја потврди информацијата. Турскиот државјанин бил застрелан утрово додека работел на кран на објект.
Според Давутоглу од Либија досега биле евакуирани 5099 турски државјани.
XS
SM
MD
LG