Достапни линкови

Советот за човекови права на ОН ќе разговара за Либија


Протестите во Либија
Советот за човекови права на ОН ќе одржи состанок за случувањата во Либија во петок. Либија во минатата година на контровезен начин беше избрана да претседава со Советот три години, чии членови мора да ги промовираат највисоките стандарди на човековите права.
Советот за безбедност на ОН вчера ги осуди нападите на протестите од страна на силите на либискиот претседател Моамер Гадафи и побара да прекине насилството.
XS
SM
MD
LG