Достапни линкови

Ахмадинеџад ги осуди убиствата на демонстрантите во Либија


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад
Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ги осуди убиствата на демонстрантите во Либија и повика лидерите на земјата да ги почитуваат желбите на народот. Ахмадинеџад предвидува дека немирите можат да се прошират во Европа и Америка и желбата за промени според него ќе стави крај на владеењето на „арогантните моќници“.
Иранските власти брутално ги растурија протестите против спорните претседателски избори во 2009 година.
XS
SM
MD
LG