Достапни линкови

Властите во Бахреин ослободија уште 23 затворени шиити


Манама - анти владини демонстрации 22 Февруари
Властите во Бахреин ослободија 23 шиитски активисти затворени под обвиненија за тероризам и повлече обвиненија против други двајца во странство.
Пратеник на опозицијата во Парламентот соопшти дека досега се ослободени 100 лица, но оти во затворите има уште десетици.
Тоа е едно од барањата на анти владините демонстрации во Бахреин, во кои минатата недела загинаа 7 а беа ранети стотици лица.
XS
SM
MD
LG