Достапни линкови

Грција ќе евакуира 15 илјади кинези од Либија


Моамер Гадафи
Грција со бродови ќе евакуира околу 15.000 кинески државјани од Либија и разгледува барања на други држави да им помогне да превезе нивни државјани, соопшти синоќа грчкото Министерство за јавен ред.
Кинеските граѓани ќе бидат префрлени од Крит од каде ќе бидат организирани летови за Кина.
Владата во Атина смета дека во акцијата за евакуација со авиони ќе се користат четири либиски аеродроми оддалечени најмногу 350 километри од Грција
XS
SM
MD
LG