Достапни линкови

Нема веќе пушење во Њујорк - само дома и на посебни места


Градоначалникот на Њујорк Мајкл Блумберг
Од 23 Март пушењето ќе биде забрането во сите паркови, плажи, пешачки зони и други јавни места во Њујорк.
Градоначалникот Мајкл Блумберг вчера го потпиша законот кој од градскиот Совет беше донесен на почетокот на месецов.
Според законот, пушењето ќе биде дозволено само дома и на посебни места со легални дозволи во Њујорк.
XS
SM
MD
LG