Достапни линкови

Времето денеска променливо со дожд и снег


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег, а во југоисточните делови од дожд и снег. Ќе дува и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од минус два до три, а дневната ќе биде од еден до шест степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен слаб снег. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до три степени.
XS
SM
MD
LG