Достапни линкови

Полесно повредени 80 босански државјани во Либија


Протестите во Либија
Околу 80 босански работници се полесно повредени, по вчерашните немири во либискиот град Бенгази. Во Либија според министерството за надворешни работи на БиХ има околу 1500 босански државјани. Амбасадата на земјата во Триполи соопшти дека нема податоци за загинати босански државјани во Либија.
XS
SM
MD
LG