Достапни линкови

СДСМ не се враќа во Парламентот


Амблемите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ
СДСМ по изјавата на премиерот и лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски соопшти дека владејачката партија не е подготвена да ги прифати условите за воспоставување нормален политички дијалог и за нивното враќање во Собранието. Според СДСМ од ВМРО ДПМНЕ немаат намера да ги прифатат нивните услови за одржување на слободни, фер и демократски предвремени избори. СДСМ ќе остане надвор од Собранието се додека ставот на Груевски и на неговата партија е на сила.
XS
SM
MD
LG