Достапни линкови

Пирати убиле четворица Американци


Американските маринци во Сомалија
Четворицата Американци кои беа киндапирани и чија јахта беше запленета од сомалиските пирати на брегот на Оман биле убиени. САД соопштија дека преговорите биле во тек меѓу американската морнарица и пиратите, кога американските сили слушнале истрели кои доаѓале од бродот.
Маринците се качиле на бродот и притоа убиле 2 пирати и откриле дека четворицата американци се застрелани. Тринаесет пирати биле уапсени.
XS
SM
MD
LG