Достапни линкови

Ештон во посета на Египет


Шефицата за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, изјави дека ќе побара од актуелните египетски власти да организираат избори што е можно поскоро. Ештон, која е во посета на Египет, најави дека ќе инсистира на уставни измени во Египет со кои ќе биде отворен патот за фер и демократски парламентарни и претседателски избори. Во посета на Египет, вчера беше и британскиот премиер Дејвид Камерун.
XS
SM
MD
LG