Достапни линкови

Ирански воени бродови за прв пат низ Суецкиот Канал


Два ирански воени брода денеска влегле во Суецкиот Канал, за прв пат од исламската револуција во 1979-та година. Според агенциите, бродовите одат кон Сирија каде што ќе учествуваат во воена вежба. Израел ова го оцени како провокација.
XS
SM
MD
LG