Достапни линкови

Растат цените на нафтата, поради Либија


Цените на нафтата денеска достигнаа 93 долари за барел, главно поради нередите во Либија. Либија извезува над милион барели нафта дневно, а се страхува дека испораката би можела да запре бидејќи нафтените компании почнуваат да ги евакуираат своите вработени.
XS
SM
MD
LG