Достапни линкови

Нови обвинувања против ХодорковскиРускиот заменик премиер Игор Сечин денеска го обвини поранешниот шеф на Јукос, Михаил Ходорковски, кој е во затвор, дека наредувал убиства и тортура. Сечин е близок соработник на премиерот Владимир Путин, кој исто така неодамна изјави дека Ходорковски е убиец.
XS
SM
MD
LG