Достапни линкови

Бројот на загинатите во земјотресот во Нов Зеланд не е конечен


Нов Зеланд 22.02.11

Најмалку 65 луѓе загинале во силниот земјотрес што го погоди јужниот дел на Нов Зеланд. Премиерот Џон Кеј изрази загриженост дека бројот на настраданите би можел да расте. Земјотресот со јачина од 6,3 степени предизвика и уривање на повеќе објекти и оштетување на патишта.
XS
SM
MD
LG