Достапни линкови

Временска прогноза: Дожд, снег и повремени сончеви периоди


Метеролозите предвидуваат дека во текот на денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура во услови на повремен дожд се движи од минус еден до четири, а дневната од три до осум степени. Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време. Утрово има врнежи од дожд, а преку денот ќе има и сончеви периоди. Во ноќните часови има услови да провејува слаб снег.
XS
SM
MD
LG