Достапни линкови

Узбекистанската национална ТВ против рок и рап музиката


Узбекистанската национална телевизија денеска објави дека рокенролот и рапот се сатанска музика, која е создадена од зли сили. Според документарната емисија наречена Мелодиски катастрофи рок музиката потекнува од африканските ритуали за лов, а рап музиката била создадена од затвореници.
Емисијата изразила загриженост за влијанието на двата музички правци врз узбекистанската младина.
XS
SM
MD
LG