Достапни линкови

Горбачов со критики до руските лидери Медведев и Путин


Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов
Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов денеска ги обвини Дмитри Медведев и Владимир Путин за арогантност, поради нивниот план заедно да одлучат кој ќе се кандидира на следните претседателски избори. Претседателот Медведев и премиерот Путин неколку пати најавија дека ќе се договорат кој од нив треба да се кандидира на изборите во март 2012 година.
Горбачов кој ќе полни 80 години на 2 март го користи вниманието на медиумите за да ги критикува политичарите, бидејќи според него таквите одлуки се против демократските правила.
XS
SM
MD
LG