Достапни линкови

Египет бара да биде замрзнат имотот на Мубарак во странство


Прославата во Египет по падот на режимот на Хосни Мубарак
Египетскиот обвинител денеска побара да бидат замрзнати сите имоти во странство на соборениот претседател Хосни Мубарак и неговото семејство, десет дена по неговата оставка од функцијата, поради масовните протести во земјата. Обвинителот Абдел Магид Махмуд и министерот за надворешни работи Ахмед Абул Геит контактираат со странските земји од кои бараат да ги замрзнат сите имоти на Мубарак, неговата сопруга и синови.
XS
SM
MD
LG