Достапни линкови

Осомничените за случајот Пајажина остануваат во притвор


Велија Рамковски, сопственик на А1 телевизија
Основниот суд Скопје 1 денеска одлучи да останат во притвор 11 осомничени во случајот Пајажина и да им биде продолжен домашниот притвор на трите управителки на фирмите на Перо Наков, кои претходно беа ослободени од Истражниот затвор Шутка. Притворот на осомничените, меѓу кои и сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски ќе им биде продолжен за 30 дена.
XS
SM
MD
LG