Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ вечер ќе расправа за предвремени избори


Припадниците на ВМРО ДПМНЕ на локалните и претседателските избори
Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ вечерва ќе одржи седница, по што партијата ќе излезе со став во врска со распишувањето на предвремени избори и за актуелната политичка состојба во Македонија. Лидерот на опозицијата Бранко Црвенковски изјави денеска дека партијата ќе се врати во Собранието кога ќе бидат исполнети нејзините услови и дека е за одржување на предвремени избори во јуни.
XS
SM
MD
LG