Достапни линкови

Убиени седум војници во Азербеџан


Војник на азербеџанската армија
Азербеџанските власти соопштија дека еден војник застрелал седум негови колеги. Според заедничкото соопштение на министерството за одбрана и военото обвинителство отворена е истрага за инцидентот кој се случил во регионот Гоигол.
Таквите случаи не се несекојдневни во азербеџанската армија. Последниот сличен инцидент беше во јануари, кога двајца војници убија четворица нивни колеги.
XS
SM
MD
LG