Достапни линкови

Во самоубиствен бомбашки напад во Авганистан-28 загинати


Авганистанските власти соопштија дека во самоубиствен бомбашки напад во северниот дел на земјата загинале најмалку 28 лица, а 32 се повредени. Бомбашот самоубиец го активирал експлозивот крај група на луѓе кои ваделе документи за лична индентификација во регионот Емам Сахеб во покраината Кундуз.
XS
SM
MD
LG