Достапни линкови

Јеменскиот претседател не дава оставка


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех
Јеменскиот претседател Али Абдула Салех кој е на власт од 1978 година и кој се соочува со повици да поднесе оставка денеска изјави дека тоа ќе го сторел само ако бил поразен на избори. Во главниот град Сана и денеска имало протести, а има извештаи и за стрелање врз демонстрантите.
XS
SM
MD
LG